16.08.2022

КП «Київкомунсервіс» є основним підприємством, що забезпечує вивезення твердих побутових відходів у столиці. Це право підприємство отримало за результатами відповідного конкурсу. Також ми співпрацюємо з кількома партнерами на умовах договорів підряду, серед яких і міжнародні компанії.

З початком війни наше підприємство не допустило жодних збоїв у вивезенні відходів, працюючи навіть там, де перестали працювати приватні перевізники, оскільки багато підприємств із початком воєнного стану припинили роботу. Коригуючи графік вивезення з вимогами комендантської години та попри нестачу робочого персоналу (частина працівників підприємства пішли до тероборони та ЗСУ), наша команда продовжувала стабільно надавати послугу з вивезення сміття.

Щодня підприємство забезпечує вивезення понад 7 тис. кубометрів або близько 1200–1300 тонн побутових відходів. Для розуміння обсягів – це 45 вантажних залізничних вагонів щодня. На зміні щоденно задіяні майже 850 працівників і курсує близько 150 сміттєвозів.

Тариф на вивезення відходів наразі залишається одним із найнижчих – він сьогодні становить менше одного долара з однієї особи – 36,11 грн. Вартість послуги не коригувалась більше трьох років. Підприємство працювало в межах своїх можливостей для надання якісних послуг. Однак ключовим фактором, який впливає на роботу підприємства та межу його «економічної витривалості», є ціна пального. Адже щоб заправити один сміттєвоз, що відпрацює зміну, з урахуванням нинішнього рівня цін треба не 30 чи 50 гривень, а понад 6 тис грн.

Після критичного зростання цін на пальне майже на 75%, що вплинуло і на зростання вартості інших складових, зокрема на ціну захоронення відходів, підприємство змушене скоригувати ціну послуги. Тариф для однієї особи підвищиться на 10,26 грн: з 36,11 грн до 46,37 грн з ПДВ. Це дозволить підприємству й надалі стабільно вивозити відходи, вчасно виплачувати заробітну плату персоналу та утримати кваліфікованих працівників, яких зараз дуже бракує.

Зауважимо, що всі інші складові тарифу на послугу  залишилися без змін.

Більш детально про коригування тарифу