21.02.2012

   1300 нових сітчастих контейнерів незабаром з’являться у місті. Їх пряме призначення – забезпечити роздільний збір побутових відходів у столиці.

   За словами директора комунального підприємства «Київкомунсервіс», С. Мельника, сортування побутових відходів не тільки дозволить зменшити навантаження на полігони, але й сприятиме збільшенню обсягів використання побутових відходівяк вторинної сировини в різних галузях господарства.

  Необхідно зазначити, що на сьогоднішній день більше 70 % відходів, що вивозяться на полігони для захоронення можна використовувати у якості вторинної сировини. Відтак, сортування відходів є не тільки корисною, але й вигідною справою.

  Нагадуємо, що наразі в місті впроваджується двохконтейнерна технологічна схема роздільного збору побутових відходів, яка передбачає розділення усіх відходів на стадії їх утворення на дві групи: органічні (вологі) відходи, що здатні до біологічного розпаду (харчові відходи, гілки дерев та інші рослинні рештки) і всі інші відходи (картон, папір, текстиль, поліетилен, пластмаса, шкіра, гума тощо), які можуть бути використані, як вторинна сировина та ресурсозберігаючий компонент.

   На сьогоднішній день наявний контейнерний парк не може забезпечити повноцінне впровадження роздільного збору побутових відходів, навіть не зважаючи на те, що за останній час кількість таких контейнерів у житловій забудові збільшилась удвічі (з 1,6 тис. до 3,2 тис. одиниць). За підрахунками комунальних служб потреба столиці у контейнерах для роздільного збору складає не менше 10 тис. одиниць.

   Нові контейнери для роздільного збору побутових відходів будуть встановлюватись на контейнерних майданчиках не тільки в місцях загального користування, але й біля житлових будинків киян. Таким чином київська влада планує залучити якомога більшу кількість населення до сортування відходів у домашніх умовах.

   Частина контейнерів буде передана до навчальних закладів міста. Про свою готовність долучитися до такої важливої справи, як сортування відходів, вже заявили майже 70% опитуваних шкіл та навчально-виховних закладів.