Вкотре інформуємо щодо роздільного збирання твердих побутових відходів.
Незважаючи на труднощі та виклики воєнного часу, КП «Київкомунсервіс» продовжує роботу з розвитку системи роздільного збирання твердих побутових відходів.
Муніципальний проєкт роздільного збору відходів в м. Києві є соціально та суспільно важливим, в ході його реалізації знижується навантаження на об’єкти видалення та розміщення побутових відходів (полігони), зменшується забруднення та потрапляння шкідливих речовин до навколишнього природного середовища.
Всього з початку повномасштабного вторгнення, з контейнерів для збирання окремих компонентів відходів типу «дзвінок» зібрано: 42 855,20 м. куб. пластику, та 10 907,50 м. куб. скла, та із контейнерів для збирання небезпечних відходів в вкладі побутових: батарейок – 24 932 кг,
енергозберігаючих ртутьвмісних та люмінесцентні лампи – 41 462 шт, ртутьвмісних термометрів – 4789 шт.
Звертаємо вашу увагу, що від якості Вашого сортування залежить збільшення частки відходів, котрі гарантовано не потраплять на полігон, а
будуть вивезені на сортувальні лінії та станції, де досортуються за видом та призначенням, та відправляться на підприємства, які мають відповідні виробничі потужності для оброблення вторинної сировини та небезпечних відходів.
- Нагадуємо, що мешканцям столиці для роздільного збору твердих побутових відходів доступні наступні контейнери:
- ✅ контейнери типу «дзвінок» для окремих компонентів компонентів – 1073 шт. (528 шт. – для пластику (ПЕТ), 545 шт. – для скла);
- ✅ контейнери-сітки для збору сухої фракції відходів (СФ) – 2301 шт.;
- ✅ контейнери-сітки (окремо для пластику (ПЕТ) – 308 шт.;
- ✅ спеціальні контейнери для збору небезпечних відходів в складі побутових – 198 шт.
Зі свого боку, підприємство змушене знову і знову повторювати рекомендації щодо сортування!
В КОНТЕЙНЕРИ ТИПУ «ДЗВІНОК» (СКЛО)
Викидаємо: пляшки, банки, склобій (бита тара) від напоїв, лікарських та косметичних засобів, тощо, бите віконне скло.
УВАГА! Тара, пляшки, банки повинні бути без напоїв та води, вимиті і
висушені.
В КОНТЕЙНЕРИ ТИПУ «ДЗВІНОК» (ПЛАСТИК)
Викидаємо: тару та упаковку-якщо бачите на упаковці цифру 1 або маркування PET, PETE; поліетилен високої на низької щільності – маркування HDPE LDPE, або цифри 2 чи 4; поліпропілен у вигляді плівки, флаконів або контейнерів, поліетилен у вигляді плів PP або цифра 5; полістирен, полістирол – маркування 6; упаковка tetra pak pure pak.
УВАГА! Відходи пластику для подальшої переробки необхідно очистити від бруду та вимити, РЕТ або РЕТE пляшки зім’яти та зняти з них кришки.
В КОНТЕЙНЕРИ ДЛЯ СУХОЇ ФРАКЦІЇВІДХОДІВ (КОНТЕЙНЕР-СІТКА)
Викидаємо: відходи пластику PET, скла, паперу; метал (металеві бляшанки та кришечки з-під напоїв, консервів, косметики, інші предмети з металу, відчищені від залишків бруду та їжі).
УВАГА! Папір не повинен містити залишків їжі та бруду, розсортувати на основні види: гофрокартон, газети і журнали, офісні документи. Ущільнити так щоб він займав якомога менше місця. На ньому не повинно бути сторонніх речей: металевих скоб або скріпок, скотчу. Консервні та алюмінієві банки, кришки, інші предмети з металу потрібно відчистити від бруду та добре ущільнити.
В СПЕЦІАЛЬНІ КОНТЕЙНЕРИ ДЛЯ ЗБОРУ НЕБЕЗПЕЧНИХ ВІДХЛДІВ В СКЛАДІ ПОБУТОВИХ
Викидаємо: відпрацьовані батарейки, ртутні термометри та енергозберігаючі ртутьвмісні ламп. та передбачені для цивілізованого поводження з небезпечними відходами.
УВАГА! Ртутні термометри, ртутьвмісні лампи мають бути непошкоджені та небиті в упаковці.
З метою використання контейнерів за їх прямим призначенням, на них нанесено відповідні інформаційні наліпки для кожного типу відходів, та правилами сортування й завантаження до контейнеру, також реалізована система кольорового маркування контейнерів (жовтий-пластик, зелений-скло, помаранчевий-небезпечні відходи.), для підвищення ефективності роздільного збору.
Тому просимо використовувати контейнери за призначенням, не псувати й не вилучати ресурсоцінні компоненти та небезпечні відходи!
На контейнерах для роздільного збирання побутових відходів також нанесено з QR кодом – посиланням на Telegram-бот підприємства https://t.me/vgv_kks_bot , за допомогою якого можна отримати всю необхідну інформацію про послугу, зайти на інтерактивну мапу, на якій розміщено всі встановлені у столиці контейнерів для сортування, повідомити підприємство з питань вивезення побутових відходів.
Дякуємо за свідому позицію!
Шануйте себе та працю інших!