21.02.2012

   Модне слово «логістика» нещодавно увірвалось в наше життя. І слідом за ним з`явився новий термін – «зелена логістика». Що це і яке відношення до «зелених рішень» мають

– про це йшла мова під час екскурсії-лекції студентів Національного транспортного університету до комунального підприємства «Київкомунсервіс» .

«Сьогодні все більше споживачів задаються питаннями, наскільки екологічним є не тільки сам продукт споживання, але й безпосередньо процес його виробництва, транспортування, зберігання тощо. Це також стосується і окремих послуг для населення», – з цього почали екскурсію-лекцію фахівці підприємства Київкомунсервіс.

Саме з цієї точки зору на прикладі роботи підприємств-перевізників побутових відходів студенти вивчали ступінь «екологічності»  їх роботи, аналізували сильні і слабкі сторони, визначили ряд проблем, які гальмують впровадження «зеленої» складової. З іншої сторони – ознайомились з новими екологічними тенденціями у роботі підприємств при зборі, транспортуванні та переробці побутових відходів на території міста Києва.

За допомогою супутникової системи моніторирингу руху транспортних засобів (зокрема, сміттєвозів), студени мали можливість ознайомитись із маршрутами різних перевізників, зробити висновки щодо оптимальності маршруту руху з точки зору екологічної логістики.

Результатом цієї зустрічі стали напрацьовані студентами-екологами пропозиції щодо підвищення екологічної ефективності роботи підприємств, які працюють на сьогоднішній день в галузі поводження з відходами.