29.01.2024

Протягом 2023 року в умовах воєнного стану, Підприємство не призупинило діяльність по жодному з напрямків, продовжувало розвиватись та надавати послугу в повному обсязі, забезпечило обслуговування 6769 контейнерних майданчиків (для 9283 будинків), 1 813 381 споживачів категорії населення, 5201 суб’єктів господарювання (з якими укладено 6641 чинний договір).

Для безперебійного надання послуг, окрім потужностей підприємства, залучалися до роботи підприємства-перевізники на субпідрядній основі: ПрАТ «Київспецтранс», ТОВ «Селтік», ТОВ «Фірма «Володар-Роз», ТОВ «Спецкомунтехніка», ТОВ «Альтфатер Київ», ТОВ «Крамар Рісайклінг», що дало змогу використовувати близько 200 одиниць спецтранспорту (сміттєвози для ввезення ТПВ, ВГВ та роздільно зібраних відходів, сміттєвози з краново-маніпуляторною установкою, сміттєвози з системою мультиліфт, контейнеровози, контейнеровози з краново-маніпуляторною установкою, автомийки контейнерів, спецавтомобіль «екобус») та задіяти 850 штатних працівників.

1. Контейнерний парк, обсяги вивезення змішаних твердих побутових та великогабаритних відходів.

  Для надання послуги використовувалось:

 • контейнерів для збору змішаних побутових відходів: 2,5; 1,1; 0,24; 0,12; 0,77 м. куб. – 14086 шт.;
 • контейнерів заглибленого типу (підземні контейнери) 5 м. куб. – 272 шт.
  Зібрано та вивезено ТПВ:

 • змішаних – 3466431,49 м. куб;
 • великогабаритних відходів – 353992,02 м. куб.

2. Контейнерний парк, обсяги вивезення та розвиток системи роздільного збирання побутових відходів.

  Для надання послуги використовувалось:

 • контейнерів-сіток для збору сухої фракції відходів (СФ) – 2309 шт.;
 • контейнерів-сіток (окремо для пластику (ПЕТ) – 308 шт.;
 • контейнерів типу «дзвінок» для окремих компонентів – 1035 шт. (509 шт. – для пластику (ПЕТ), 526 шт. – для скла).
  Зібрано та вивезено:

 • відходів сухої фракції – 127677,65 м .куб.;
 • роздільно зібраних відходів – пластику 14695 м. куб. (108400 кг), скла 3862,5 м. куб. (732500 кг).

Кількість контейнерних майданчиків облаштованих контейнерами з можливістю сортування ТПВ становить близько 3100 шт., що складає 43-44 % від загальної кількості, які обслуговує підприємство.

Роздільно зібрані відходи з даних контейнерів гарантовано не потрапляють на полігон, а вивозяться окремим спецтранспортом на сортувальні лінії та станції, де досортовуються, та відправляються на підприємства, які мають відповідні виробничі потужності для переробки вторинної сировини.

3. Контейнерний парк та поводження з небезпечними відходами в складі побутових від населення.

Підприємство не припинило роботу по збору небезпечних відходів в складі побутових, експлуатувалося та обслуговувалося близько 200 спеціальних контейнерів для збору небезпечних відходів в складі побутових, щоденно працював спецавтомобіль «Екобус», для проведення робіт з вивантаження небезпечних відходів, обслуговування та поточного ремонту контейнерів.

Так протягом року зібрано 12041 кг батарейок, 12636 шт. енергозберігаючих ртутьвмісних і люмінесцентних ламп та 1812 шт ртутних термометрів.

  На перероблення та утилізацію передано:

 • енергозберігаючих та люмінесцентних ламп 19 500 шт.;
 • термометрів 1367 шт.

Звертаємо вашу увагу, що у зв’язку з псуванням вандалами та викраденням елементів конструкції, проведено 310 поточних ремонтів контейнерів, замінено 65 нових ремкомплектів дверцят для очищення контейнерів та 76 дверних замків, демонтовано 12 контейнерів, що не підлягали ремонту, 1 контейнер викрадено, 52 спеціальних контейнери для збору небезпечних відходів в складі побутових пройшли модернізацію та перероблені на антивандальні для покращення обслуговування та експлуатації.

Роботи по ремонту контейнерів проводяться у невідкладному порядку, на що витрачаються значні матеріальні ресурси та час, які б могли бути спрямовані на обслуговування та встановлення нових контейнерів, про що неодноразово повідомляли громадськість.

4. Оновлення контейнерного парку та парку сміттєвозів.

Проводилась модернізація та оновлення парку сміттєвозів, контейнерів для збору побутових відходів та роздільного збору.

  Для забезпечення якісного та безперебійного надання послуги з вивезення побутових відходів КП «Київкомунсервіс» та підрядними підприємствами в 2023 році придбано:

 • сміттєвозів різного типу – 19 шт., також підприємство отримало гуманітарну допомогу від німецьких партнерів з міст Берлін та Лейпциг у вигляді 6 сміттєвозів Mercedes Econic.
 • контейнерів для збору змішаних відходів 1,1 м. куб (ТПВ) – 1376 шт.;
 • сучасних контейнерів для збору змішаних відходів (ТПВ) MOLOK – 25 шт.;
 • прийнято на експлуатацію 1 контейнер заглибленого типу (підземний).
  Відремонтовано контейнерів:

 • для збору змішаних відходів 1,1 м. куб (ТПВ) – 5 423 шт.;
 • для збору сухої фракції відходів 1,1 м. куб та для роздільного збору окремих компонентів відходів – 458 шт.;

5. Обсяги надання послуги (недільний вивіз).

У зв’язку з поверненням значної кількості мешканців, які раніше евакуювалися, вивезення контейнерів ТПВ поступово збільшувалося, з 59203 контейнерів ТПВ в тиждень на початок року до 60260 контейнерів на кінець року. Також відновлено недільне вивезення (з 511 контейнерів до 872 контейнерів відповідно).

  Кількість контейнерів для ТПВ, що вивозяться в неділю по районах:

 • Голосіївський – 50 конт.,
 • Дарницький – 153 конт.,
 • Деснянський – 260 конт.,
 • Дніпровський – 66 конт.,
 • Оболонський – 4 конт.,
 • Печерський – 30 конт.,
 • Подільський – 64 конт.,
 • Святошинський – 140 конт.,
 • Солом`янський – 34 конт.,
 • Шевченківський – 71 конт.

Що дало змогу значно покращити обслуговування контейнерних майданчиків.

6. Вивезення побутових відходів споживачів приватного сектору.

  Підприємство продовжує надавати послугу з вивезення твердих побутових відходів споживачам приватних секторів пакетним та контейнерним методом:

 • Биківня, Пуща-Водиця, Печерськ – контейнерни ємністю 120 або 240 літрів;
 • Бортничі, Червоний хутір, Осокорки – пакетний спосіб.

7. Інноваційні підходи надання послуги з вивезення побутових відходів.

Розроблено та запущено в роботу офіційний Viber – бот, за допомогою якого можна оплачувати послугу, перевіряти історію сплат та нарахувань https://chats.viber.com/kp_kks, а також Telegram-бот, за допомогою якого можна отримати повну інформацію про послугу та повідомити підприємство, шляхом подання звернення https://t.me/vgv_kks_bot.

Viber – бот Telegram-бот

Вдосконалено програмний комплекс Підприємства, що дало змогу здійснювати побудинковий перерахунок споживачам за послугу, який розраховується методом порівняння нарахувань за нормами та фактичного обсягу вивезених ТПВ та ВГВ, та загальнодоступну інтерактивну мапу, для користування та можливості контролю за наданням якості послуги з вивезення побутових відходів. За допомого мапи можна дізнатися та проаналізувати інформацію про заборгованість по кожному будинку, суб’єктів господарювання з якими укладено договори, віднайти контейнери для сортування окремих компонентів відходів.

Мапа за посиланням :http://vgv.kks.kyiv.ua/TrackBin/MapTrackBin/Index

В центральній частині міста модернізовано 20 контейнерних майданчиків, які облаштовано сучасними контейнерами типу FINNCONT.

8. Волонтерська та інша діяльність, взаємодія зі ЗМІ.

В січні 2023 силами підприємства допомагали очистити деокупований Херсон від побутового та бідівельного сміття.

Представники відповідального бізнесу – підприємства-перевізники, відгукнулись на заклик нашого підприємства та передали деокупованому місту Херсон нові контейнери для сміття: Профпереробка – 30 шт.; Крамар ЕКО. Вивіз та утилізація сміття – 8 шт.; Веолія Україна – 10 шт. Нашим підприємством передано 12 контейнерів.

Дякуємо нашим колегам!

Наприкінці лютого 2023, за сприяння та підтримки Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, спільно з Волонтерський штаб ТрО Обухівщини, стартував проект збору використаних туристичних газових балонів для потреб військових. Протягом року понад 2200 таких балонів передано штабу тероборони, які були заправлені та транспортовані волонтерам на фронт, як допомога Силам Оборони України.

Окрім цього допомагали нашим військовим, вивезти з об’єктів близько 740 м. куб. великогабаритних відходів та 25,3 м. куб. твердих побутових відходів, а також будо привезено 4230 м. куб. піску для укріплення енергетичних об’єктів.

В листопаді 2023 КП «Київкомунсервіс» брало участь в реалізації експериментального проєкту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії в Україні, в результаті понад 2 мільйони лампочок розжарювання, котрі були замінені на енергоощадні LED-лампи у відділеннях Укрпошта, було успішно утилізовано на профільному підприємстві ТОВ “АБМ Рециклінг”.

Взаємодія зі ЗМІ, та висвітлення діяльності у засобах масової інформації:
надано 5 відповідей та коментарів на запити ЗМІ, розміщено 39 публікацій та інформаційних матеріалів на офіційному сайті підприємства та соціальних мережах

9. Робота зі зверненнями громадян щодо надання послуги з вивезення побутових відходів.

  Протягом звітного періоду прийнято в роботу та опрацьовано 7820 звернень, що надійшли:

 • 4 686 – КБУ «Контактний центр міста Києва 1551», в тому числі УГЛ та офіційний веб-сайт КМДА;
 • 3134 – листи в паперовому вигляді та через систему електронного документообігу, офіційний веб-сайт та електронна пошта підприємства;

Оперативно відреаговано та надано відповіді на 11274 повідомлення, які надійшли на сторінку Facebook, онлайн-чат на сайті підприємства та Telegram-бот.

Щоденно ведеться фіксація, облік кількості звернень та контроль за дотриманням строків їх виконання. На підставі звернень та повідомлень споживачів, підприємством оцінюється якість надання послуг підрядними підприємствами, та вживаються відповідні заходи. Забезпечення розгляду звернень громадян стосовно надання послуги з вивезення побутових відходів становило 99,16%.

10. Податки до бюджетів усіх рівнів

За 2023 рік сплачено податків до державного та місцевого бюджету м. Києва, які в подальшому використовуються на забезпечення життєдіяльності та інфраструктурні проєкти столиці та розвиток нашої держави:

  Сплата податків до державного бюджету:

 • Військовий збір – 612,5 тис. грн.;
 • ПДВ – 8407,9 тис. грн.;
 • ЄСВ – 8407,9 тис. грн.
 • Всього: 17 428,3 тис. грн.

  Сплата податків до місцевого бюджету:

 • податок на прибуток підприємств – 14728 тис. грн.;
 • земельний податок – 1023,0 тис. грн.;
 • податок на доходи фізичних осіб – 7349,9 тис. грн.
 • Всього: 23101,0 тис. грн.

11. Висновки та основні досягнення в порівняні з 2021-22 роками.

  Порівнюючи з 2022 роком, зафіксовано збільшення обсягів вивезення побутових відходів:

 • твердих побутових відходів- на 6 %
 • відходів сухої фракції – на 18 %
 • великогабаритних відходів- на 6 %

Показник збирання окремих компонентів відходів зріс на 16 %.

Але якщо порівнювати з довоєнним 2021 роком, то в 2023 ми спостерігаємо зменшення обсягів вивезення побутових відходів (твердих побутових відходів – на 19,32 %, відходів сухої фракції – на 2,90%, великогабаритних відходів – на 27,79 %, показник збирання окремих компонентів відходів зменшився на 10%).

За результатом роботи в 2023 році вбачаємо за необхідність у посилені роботи в 2024 році в напрямку розвитку систем роздільного збору побутових відходів, шляхом створення відповідної контейнерної та логістичної інфраструктури, з метою охоплення більшої кількості споживачів. Проведення інформаційних та роз’яснювальних кампаній серед населення щодо раціонального поводження з відходами, раціонального споживання товарів та продуктів, дотримання правил сортування побутових відходів, проведення інформаційно-просвітницької роботи в освітніх та навчальних закладах.

Дякуємо мешканцям за небайдужість, активну громадську позицію та порозуміння!

Шануймо себе та працю інших людей!

Дякуємо нашим партнерам за проведену роботу у 2023 році:

ПрАТ «Київспецтранс», ТОВ «Селтік», ТОВ «Фірма «Володар-Роз», ТОВ «Спецкомунтехніка», ТОВ «Альтфатер Київ», ТОВ «Крамар Рісайклінг», ТОВ «Компанія Еко-Сток», ТОВ «ГРІН-ЕКО ПРОЕКТ», ТОВ «ЕКОВТОР-ТРАНС», Завод «Енергія», КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Голосіївського району», КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дарницького району», КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Деснянського району», КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району», КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району», КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району», КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Подільського району», КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району», КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом’янського району», КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району».>