01.08.2012

Куди викинути відпрацьовану батарейку? Чи багато людей замислюється над цим питанням,  витягаючи з пульта чи плеєра використаний елемент живлення?

Звичайно це добре, що такі питання стали непокоїти пересічних громадян, адже більшість із нас знає (чи має хоч якусь уяву) про небезпеку від такого роду відходів – потрапляючи в навколишнє середовище, одна пальчикова батарейка забруднює20 м. кв.  грунту або400 л. води. Як наслідок — негативний вплив не тільки на довкілля, але й безпосередньо на здоров’я людини.

Використані батарейки відносять до І класу небезпеки, оскільки вони містять (в залежності від виду) цинк, кадмій, свинець,  ртуть,  марганець,  літій та інші сполуки.  Саме тому потрапляння використаних батарейок до сміттєвого баку є вкрай небезпечним.

В Європі працює три заводи з утилізації батарейок, один з яких  – ДП “Аргентум”  – з 2011 року  відкрито у Львові (газета “День”, № 32 від 23.02.2012). Саме тому на сьогоднішній день більш гостро стоїть проблема не стільки утилізації батарейок, скільки їх збору окремо від побутового сміття.

Чому ж переважна більшість мешканців і надалі викидають відпрацьовані елементи у звичайні контейнери для відходів, навіть усвідомлюючи всю можливу небезпеку від використаної батарейки? Відповідь доволі проста — у столиці відсутній офіційно впроваджений механізм збору такого роду відходів, зокрема, від населення. Але, попри все, є громадські та екологічні організації, волонтерські об’єднання, які збирають використані батарейки і акумулятори та власними силами відправляють їх на переробку.

Це — організація “Екофан”, магазин І-МНЕ (вул. Віскозна, 4-в, тел. 239-13-76), мережа заправок “КЛО” (http://www.klo.kiev.ua). Також відпрацьовані батарейки  приймають в Міжнародному культурному центрі UA.ProArts за адресою вул. Кіквідзе, 26 (http://minregion.gov.ua/index.php?option=com_k2&view=item&id=2200).

Крім цього, окремі торгівельні центри та супермаркети з власної ініціативи протягом року проводять акції з безкоштовного збору відпрацьованих батарейок та акумуляторів.

Слідкуйте за акціями в супермаркетах, звертайтесь за вказаними адресами, читайте наші новини — ми будемо повідомляти про нові пункти прийому батарейок.

Збирайте відпрацьовані батарейки та інші використані елементи живлення окремо від побутових відходів та здавайте їх в спеціально відведених для цього місцях.

Розраховуємо на Вас та підтримку кожного.

Не будьте байдужими до свого майбутнього.